20. cezročný týždeň

1. Na upratovanie kostola prosíme v nasledujúcom týždni rodiny Zajacovú, Vaverčákovú a Polaščíkovú. Ďakujeme rodinám, ktoré upratovali kostol pred dnešnou nedeľou.

2. Zajtra, 15. augusta, je slávnosť Nanebovzatia Panny Márie. Je to prikázaný sviatok a viaže nás účasť na celej sv. omši. Vo farskom kostole budú dve sv. omše – ráno o 6:30 a večer o 18:30, na Rodinnej oblasti o 17:00 hod. a na Dlhom o 18:00 hod.

3. V utorok o 11:00 hod. bude v košickej katedrále zádušná sv. omša a pohreb o. kardinála Jozefa Tomka. Obradov sa môže zúčastniť každý. Kto má možnosť ísť, ponúkame aj autobus, môžete sa prihlásiť, avšak pre krátkosť času iba dnes v nedeľu. Ak bude dostatočný záujem, autobus pôjde v utorok od nášho farského kostola o 7:15 hod. ráno. Zajtra po večernej sv. omši oznámime definitívne, či sa pôjde spoločne.

4. V stredu 17. augusta si pripomíname 25. výročie konsekrácie nášho farského kostola sv. Františka z Assisi.
Slávenie sa však z pastoračného hľadiska prekladá na nedeľu 28. augusta na 10:30. Slávnostnú sv. omšu bude vtedy celebrovať pomocný biskup Mons. Marek Forgáč a pozvaní sú na ňu aj predošlí farári našej farnosti.
Pozývame vás, bratia a sestry, na túto slávnosť poďakovať sa za 30. rokov našej farnosti a 25. rokov nášho farského kostola.